Aşırı sıcakların ardından müjdeli haber geldi! MGM’den açıklama

İstanbul kavruldu! İşte termometrede rekor kıran 13 ilçe

Yurdun büyük bir kesiminde etkili olan sıcak havaların ardından Meteoroloji müjdeli haberi duyurdu.

İSTANBUL FERAHLIYOR

İstanbul’da rekor sıcaklık sonrası bu sabah gök gürültülü, şimşekli yağmur etkili oldu. Meteoroloji’nin yeni hava durumu raporunda “Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının Perşembe günü kuzeybatı kesimlerden başlayarak azalacağı, mevsim normalleri civarına, yer yer mevsim normalleri altına düşeceği tahmin ediliyor” denildi.

ŞİMŞEKLER GECEYİ AYDINLATTI

İstanbul’da sabaha karşı şimşekler gökyüzünü aydınlattı. Bazı ilçelerde fırtına etkisini gösterdi.

KOCAELİ’DE FIRTINA

Kocaeli’de gündüz saatlerinde hava sıcaklığı 41 derece olarak ölçülmüş, 13 Temmuz 2000 tarihinden bu yana en yüksek Sıcaklık olarak kayıtlara geçmişti. Gece saat 04.00 sıralarında ise sıcaklık bir anda kırılarak yerini fırtınaya bıraktı. Kısa süreli fırtınada zaman zaman gök gürültüsü de duyuldu. Açık kafelerde oturan vatandaşlar bir süreliğine dışarı çıkmakta güçlük çekti. Fırtınanın etkisi ise uzun sürmedi. Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün tahminlerine göre akşam saatlerinde YAĞMUR yağması bekleniyor.

METEOROLOJİ’DEN YENİ HAVA DURUMU RAPORU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Trakya Kesimi, Batı Karadeniz (Sinop hariç), Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bilecik, Bursa, Eskişehir, Çankırı, Kars ve Ardahan çevreleri ile Balıkesir ve Kütahya’nın kuzey, Ankara’nın kuzey ve batı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığı batı kesimlerde 8 ila 12 derece azalacak, iç ve doğu kesimlerde 4 ila 6 derece artacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir