Haftaya Hangi Altcoinler İzlenmeli? İşte Detaylı Liste!

Altcoin piyasası, ABD istihdam verilerinin ardından son birkaç gündür aşağı yöne ilerliyor. Yatırımcılar, Bitcoin’in 30.000 doların üzerine çıkmasının ardından bir miktar güven kazandı. Ancak, son keskin düşüş ve fazla değer kaybetme olasılığı piyasayı tedirgin ediyor. Bu yazıda, teknik açıdan önümüzdeki hafta için yeşil sinyaller veren altcoin’lere hızlıca göz atalım.

Bu altcoin’ler potansiyel bir çıkış için hazırda bekliyor

İlk olarak Solana, 19.82 dolar direnç seviyesinin yakınında güç topluyor. Fiyat hareketleri, yatırımcıların fiyat düşüşlerinden yararlanırken, henüz önemli bir toparlanma başlatmayı başaramadıklarını gösteriyor.

Şu an itibariyle, SOL fiyatı son 24 saate göre hafif bir düşüşle 21.06 dolardan işlem görüyor. 20 günlük EMA yükseliş trendi başlattı. Ayrıca, RSI düşüş bölgesinden toparlanıyor. Nu da boğalar için hafif bir avantaj olduğunu gösteriyor.

Boğalar 21,5 doların üzerine çıkmayı başarırsa, sonraki hedefleri 23-25 ​​dolar bölgesi olacak. Bu senaryoda, fiyat 27 dolara doğru yükselmeye çalışabilir. Öte yandan, mevcut seviyesinden daha fazla düşerse, ayılar potansiyel olarak 16 dolara yönelecek.

Binance Coin (BNB)

BNB fiyatı aşağı yönlü eğilimini sürdürüyor. Fiyat şu anda 300 dolardaki kritik desteğine yaklaştı. Yazım sırasında, dünkü fiyatından %0,5’in üzerinde artışla 310 dolardan işlem görüyor. Kısa vadede, BNB yakında 4 saatlik grafikte EMA200’ün üzerine çıkmaya çalışacak.

Bu hareket, fiyatın 338 dolarlık dirence yükselmesinin yolunu açıyor. Mevcut durumda, boğalar önümüzdeki hafta 300-338 dolar aralığını hedefleyecekler.

Polygon (MATIC) 

Boğalar fiyatı korku bölgesinden çıkarmaya çalışırken MATIC fiyatı şu anda büyük dalgalanmalara tanık oluyor. MATIC fiyatı, dünkü fiyattan %0,8’in üzerinde düşüşle 0,85 dolar bölgesinde geziniyor.

MATIC fiyatı, 0,89 doların üzerine çıkarsa, boğalar önümüzdeki hafta 0,99 doları hedefleyecekler. Ancak, 0,89 doların üzerine çıkamama, satıcıların konumunu güçlendirecek ve MATIC fiyatı 0,8 doların altına düşebilir.

Bitcoin tarafında boğalar, sekiz haftadan uzun süredir 31.000 doların üzerine çıkma girişiminin ardından orta vadeli satış baskısına yenik düştü. Piyasa geneli de bu ivmeye eşlik ediyor ve en önemli nokta, Bitcoin’in dominansını altcoin’lere devretmesi.

Kripto para piyasanın hacmi ve Bitcoin dominansı düşüyor

Verilere göre, toplam kripto piyasası değeri 12 Mayıs Cuma günü yaklaşık %3,3 düşerek 1,14 trilyon dolara geriledi. TradingView’den alınan piyasa verilerinin gösterdiği gibi, Bitcoin’in dominansı hızla yüzde 48’in altına düştü. Bu esnada, kripto yatırımcıları uzun vadeli olup olmayacağını düşünmeye başladı. Çoğu analiste göre, beklenen altcoin sezonu gerçekleşmeye hazırlanıyor.

Ayrıca, Coinglass’ın raporlarına göre, son 24 saat içinde kripto piyasasındaki long pozisyonların %82’sinden fazlası tasfiye oldu. Sonuç olarak, bu trader’ların odaklarını açığa satışa kaydırması muhtemel. Böyle bir durumda, potansiyel olarak uzun bir sıkışıklığı körükleyecek.

Sıradaki Bitcoin ve altcoin boğa sezonun zamanlaması

Bu noktada, popüler kripto analisti CryptoTony, piyasanın 2023 üçüncü çeyrekte toparlanacağını öne sürdü. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, sıradaki Bitcoin halving’e bir yıldan az süre kalırken, analistler özellikle tarihsel verileri boğa sinyali olarak yorumluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir