Cinsel tacizle suçlanıp toplumdan dışlanmıştı… Ünlü oyuncu kapısından kovulduğu Hollywood’a geri döndü!

İlk olarak Hollywood’un en ünlü ve güçlü yapımcısı Harvey Weinstein’ın adının karıştığı cinsel taciz ve tecavüz ifşalarıyla başlayan #MeToo hareketi, sinema ve dizi sektöründe yıllarca konuşulan büyük suçlamaları, ifşaları ve kimi hâlâ devam eden davaları getirdi.

Sektördeki kadın oyunculara ve oyuncu adaylarına ağza alınmayacak korkunç davranışlarda bulunan, onlara cinsel tacizde bulunan ve kendisini reddeden oyuncuları kariyerlerini sonlandırmakla tehdit eden Harvey Weinstein artık hapiste.

Büyük yeteneği tüm otoriteler tarafından kabul edilen çifte Oscar’lı usta aktör Kevin Spacey kariyerinin zirvesindeyken gündeme gelen taciz suçlamalarıyla kariyerini kaybetti

KARİYERİNİN ZİRVESİNDEYKEN GELEN DAVALARLA GÖZDEN DÜŞTÜ

Aldığı yüksek cezadan sonra bir daha gün yüzü görmeyeceği de ortada… O yıllarda aynı şekilde suçlanan ve hakkındaki iddialar yine aynı derecede ciddi olan bir diğer isim de Oscar’lı yıldız Kevin Spacey olmuştu.

Kevin Spacey, o günlerde Hollywood’un en çok çalışan ve kazanan oyuncusuydu ancak hakkındaki suçlamalar gündeme gelince House of Cards’dan kovulmakla kalmadı, Hollywood’dan dışlandı ve başarılı kariyeri adeta sona erdi…

ABD’de 2017 yılında birçok kişinin yaşadıkları cinsel tacizleri anlatmaya başladığı #MeToo hareketinin ilk günlerinde ABD’li aktör Anthony Rapp, 1986 yılında 26 yaşında olan Spacey’nin New York’taki bir partide kendisine cinsel tacizde bulunduğunu iddia etmişti. Spacey aleyhinde Eylül 2020’de dava açan Rapp, yaklaşık 40 milyon dolar tazminat talep etmişti.

Spacey, hakkında açılan davalardan sonra masum olduğunu söyleyip kararı veren mahkemeye teşekkür etmişti

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir